Gıda ve Yiyecek Videolarla Firmalarımız

Güçlü işbirliği ve tutarlı işbölümünün öyküsü: Dem Dönerproduktion

Kürtlerin iş dünyasında yaşananlar genelde dikkate alınmaz. Oysa orada çok büyük tecrübe ve deneyimler yaşanıyor. Büyük başarı hikayeleri veya büyük çöküşler var. Madalyonun hangi tarafına bakarsanız bakın, ama sonuçta bu halkın dinamik, mücadeleci ve gayretli olduğunu göreceksiniz. Bu gayretler bazen beklentilere cevap olmayabilir, ama sonuç verdiğinde de az zamanda çok büyük sıçramaların olduğu görülmektedir.

Dem Dönerproduktion’unda risk ve başarı öyküsünü içinde barındıran ikili bir tarihi var. Ellerinde bir işletmeyi kuracak kadar paraları ve maddi kaynakları olmayan birkaç insan emeklerinin gücünü birleştirerek yola çıkıyor. Nerdeyse tüm çalışanlar aynı zamanda ortak. Şartlar zor ve buna dayanabilmek kolay değil. Bazıları bu yürüyüşten vazgeçiyor, ama geriye üç ortağın ısrarlı duruşu var. Israr, inat, inanç ve gayret sonucunda önce küçük bir işletme vücud buluyor. Zamanla kabına sığmıyor ve başka bir mekanda daha büyük, daha güçlü ve daha çok çalışanıyla meyve verir duruma geliyor.

Dem Dönerproduktion ortakların güçlü işbirliğinin ve çalışma esnasındaki tutarlı işbölümü ve çalışmanın bir sonucudur, örneğidir.

Aynı zamanda AKKE- Kürt İşverenler Derneği Başkanı olan, Dem Dönerproduktion’un yönetici ve ortaklarından Naim Kılıç’ın anlatımıyla değerli bir tecrübeyi paylaşmak ekonomix.org için de bir gurur vesilesidir