Hizmetler Videolarla Firmalarımız

Büyük Yürüyüş; Sıfırdan Zirveye Dünya Döner’in öyküsü

Ekonomide, edebiyatta, bilimde, sanatta veya benzer birçok dalda insanı başarıya götüren nedir acaba?

Ya da bir bireyin önüne koyduğu herhangi bir hedefine ulaşmasında hangi, yol, yöntem ve çabalar gereklidir?

Bireyin yaptığı tercihler, önüne koyduğu hedefler ne kadar gerçekçidir? veya tercihi, hedefi, hırsı ve yeteneği ne kadar birbirine uyumludur?

Bazen hedefe ulaşmak çok zor oluyor. Adeta karar sahibinin hayatını zehir zemberek misali ağır bir maliyete tabii tutuyor. Bazen şartların elvermesi itibariyle, birey hiç beklenmedik bir hızla zirveye yükselebiliyor, hiç planlamadığı, öngörmediği bir düzeye varabiliyor. Fakat bu kez önemli olan varılan yerde tutunabilmektir. Haliyle sorumlu aktörlerde gerekli, donanım, tecrübe, yetenek aranır. Eğer yok ise bunları takviye edecek ekip, bilgi, birikim transferinin yapılması önem arz eder. Aksi durumda hiç beklenmedik zamanda zirveden de tepetaklak olup aşağılara yuvarlanmak, herşeyini kaybetme riski mevcuttur.

Dünya Döner’in bu sorularımıza, arayışlarımıza bir nebze cevap olması kaçınılmazdır. Çünkü sıfırdan zirveye, hem de önemli bir zirveye ulaşmış bir işletmenin arka planda bir hikayesi olmalı, var ve öğrenilmeye de değer.

Gerek izleyeceğiniz röportajda, gerekse gerçekleştirdiğimiz sohbette Dünya Döner’in sahibi Ömer Akyüz oldukça önemli bilgiler verdi. Mesela hayatta herkesin önüne birtakım fırsatlar gelir. Bazıları bunları görecek yetiye dahi sahip değildir. Bazıları görmesine rağmen cesaret edemez, değerlendiremez. Bazıları ise gerekli zaman ve beceriyi gösteremez.

İşte eline gelen fırsatları görmede, değerlendirmede, bu anlamda zaman, mekan ve ilişki olanaklarını en iyi kullanma gayreti gösterme babında bir usta olarak sahneye çıkıyor Ömer Akyüz.

Hakeza denemekten, deneyimlerinden ders çıkarmaktan ve bunun gerekleri olan emeği, gayreti, çabayı sarfetmekten de çekinmeyen biri Akyüz.

Evet Dünya Döner’in sahibi Ömer Akyüz’le yaptığımız uzun söyleşinin bir kısmını ekonomix.org olarak sizinle paylaşmayı, hikayesini size dinletmeyi anlamlı ve değerli buluyoruz.